• ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

بازگشت شکاف SD card به مک بوک پرو ۲۰۲۱

 بازگشت شکاف SD card به مک بوک پرو ۲۰۲۱

عکاس های حرفه ای و تدوین گران ویدیو دیگر نیازی به استفاده از مبدل های اضافه برای انتقال عکس ها و فیلم هایشان برای ویرایش به لپتاپ ندارند. اپل تصمیم گرفته شکاف SD card را به مک بوک پرو جدید امسال بازگرداند.

طبق گزارشات اخیر Bloomberg، شرکت اپل فعالانه به دنبال انتقادها و پیشنهادات کاربران محصولات خود بوده است. از تصمیماتی که این کمپانی در ذهن دارد، میتوان به بازگرداندن شکاف SD card به مک بوک جدید اشاره کرد.

مک بوک بعدی یک مثال تمرکز مجدد اپل بر مشتریان وفادار مک است. کمپانی قصد دارد به مک بوک بعدی شکاف SD card را بازگرداند تا کاربران بتوانند مموری کارت های خود را از دوربین مستقیما به لپتاپ وارد کنند.
با درنظر گرفتن این که این محصول، قدرتمندترین نوت بوک اپل است و بیشترین خواستار را دارد، بازگرداندن شکاف SD card میتواند عکاس های حرفه ای و تدوین گرهارا بسیار خشنود سازد.
به هر صورت، ما در عصر آینده زندگی نمیکنیم که همه از USB-C استفاده کنند. با بازگشت شکاف SD card کاربران دیگر نیازی به خرید مبدل های شخصی یا پورت USB-C برای انتقال مدیا به کامپیوتر و لپتاپ خود ندارند.

MagSafe باز میگردد!
کمپانی اپل شکاف SD card را در سال ۲۰۱۶ از مک بوک ها حذف کرد. این کار باعث شد اپل نازک ترین و سبک ترین دستگاه هارا تولید کند. کمپانی همچنین پورت های دیگری را نیز از مک بوک ها حذف کرد و آن هارا با پورت USB-C جایگزین کرد. از سال ۲۰۱۸ به بعد تمام نوت بوک های اپل تنها از USB-C استفده میکنند.
استفاده از پورت USB-C برای اپل یک ویژگی محبوب دیگر را نیز به وجود آورد: شارژر مگنتی. این ویژگی نیز بر اساس گزارش ها، با آپدیت جدید مک بوک ها بازمیگردد. در مورد صفحه کلید مکانیکی “پروانه ای” سطحی نیز، دو سال پیش اپل آن را به دلیل قابلیت اطمینان بیشتر با نوع سوئیچ قیچی با حرکت کلید ۱ میلی متری عوض کرد.

Polarizing touchbar نیز حذف میشود
Bloomberg ادعا میکند که اپل به زودی ویژگی مورد انتقاد زیاد Touch Bar را از MacBook Pro حذف خواهد کرد. Touch Bar یک صفحه لمسی افقی OLED است که میانبرهای مختلفی را که به صورت پویا از یک برنامه به برنامه دیگر تغییر می کنند ، جایگزین ردیف کلید عملکرد می کند. این ویژگی از زمان معرفی خود در سال ۲۰۱۶ با مشکلات استفاده و شناسایی ضعیف روبرو بود.
ظاهری با لبه های مربعی، کاملا شبیه iPad Pro های این کمپانی است. شکل و ابعاد نوت بوک آپدیت شده نیز باید بین ۱۴ تا ۱۶ اینچ باشد.

راه اندازی مجدد مک
این میتواند اولین نوت بوک اپل باشد که از فناوری نور پس زمینه مینی LED بهره می برد. مینی ال ای دی ها صفحه های بسیار روشن تری نسبت به فناوری LCD سنتی دارند. این فناوری مزایایی مانند OLED مانند سیاههای عمیق ، رنگهای پر جنب و جوش و کنتراست بالاتر را به ارمغان می آورد.
و در آخر ، این ماشین های جدید باید از پردازنده های اینتل به یک نسخه بهبود یافته از تراشه لپ تاپ داخلی اپل ، M1 روی بیاورند. اپل اخیراً سه Mac اول خود را که مجهز به تراشه M1 هستند معرفی کرد: مک بوک پرو ۱۳.۳ اینچی ، MacBook Air و Mac mini.
گزارش شده است که سایر به روزرسانی های برنامه ریزی شده برای راه اندازی مجدد سیستم عامل Mac شامل دسکتاپ iMac همه در یک طراحی مجدد ، به روزرسانی های ایستگاه کاری فعلی Mac Pro و Mac Pro جدید در اندازه نیمه است. اپل متعهد شده است که طی دو سال آینده تمام رایانه های خود را با سیلیکون اختصاصی خود تجهیز کند.

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *